کوچصفهان شهری زیبا در استان سر سبز گیلان است که در شرق استان گیلان و در فاصله بین شهر رشت و شهر آستانه اشرفیه قرار گرفته است. یک شهر کوچک اما سرسبز و جنگلی با روستاهایی بکر و سرسبز و زمینهایی حاصلخیز و مردمانی مهربان و خونگرم قطعا فقط با یک بار سفر دل هر مهمان و مسافری را می برد و از چشم اندازهای فوق العاده زیبای خود سیراب می کند. به خاطر چنین ویژگی های اقلیمی جذابی، هرساله توجه مسافران زیادی را به خود جلب می نماید. شاید هدف یک مسافر استقرار در این شهر نباشد و بخواهد به دیگر شهرهای شرق گیلان از جمله لاهیجان سفر نماید اما خواه و ناخواه ملزم است از این شهر عبور نماید. این ویژگیها موجب شده تا خرید و فروش ملک و املاک نیز در این شهر از رونق قابل توجهی برخوردار شود. این شهر به جهت نزدیکی از یک سو به ساحل دریا و همسایگی با شهرهای جنگلی چون آستانه و لاهیجان مورد توجه زیادی از مشتریان محترم است. مساحت این شهر توریست پذیر ۲۰/۳ کیلو متر می باشد. دهستان های بخش کوچصفهان شامل دهستان کنار سر،دهستان بلسبنه و دهستان لولمان می باشند.زبان مردم کوچصفهان گیلکی و لهجهٔ بیه‌پسی از این زبان است.

فهرست مطالب:

قیمت خرید زمین و ویلا در کوچصفهان
علت نامگذاری کوچصفهان
نقشه کوچصفهان و مکان های دیدنی آن

قیمت خرید زمین و ویلا در کوچصفهان

این شهر با داشتن روستاهای بسیار دل انگیز به همراه آب و هوای روح انگیزی که دارد دارای محیطی آرام و خاکی پهناور و حاصلخیز است. به انتخاب تمام کسانی که علاقه مند به خرید زمین و ویلا در کوچصفهان هستند تبریک می گوییم چرا که این شهر با وجود طبیعت سرشار و نعمتهایی فراوانی که دارد و با وجود تمام مناطق زیبای گردشگری خود اما دارای قیمت بسیار متعادل و مناسب جهت خرید و فروش زمین و املاک می باشد. شما میتوانید با قیمت های بسیار مناسب و پایین صاحب یک زمین برای سرمایه گذاری و یا ساخت ویلا مورد علاقه تان شوید و یا یک ویلا بسیار شیک و نوساز با متریال عالی در این منطقه خریداری کنید. خوب است بدانید مجموعه ملکی دیجی ویلا چند نماینده متخصص در این منطقه دارد که اشرافیت کامل به نقطه به نقطه شهر و روستاهای آن دارند و می توانند با مشاوره ای دقیق و مطمئن بهترین زمین های این شهر را جهت خرید به شما معرفی نمایند.زندگی در شهر و روستاهای کوچصفهان

علت نامگذاری کوچصفهان

اینکه چرا این شهر زیبای حیرت انگیز با این نام خطاب می شود روایات تاریخی بسیاری دارد. مثلا عده ای از روایتگران تاریخی معتقد هستند که کوچصفهان از تلفیق دو نام کوچی و اسبان ساخته شده است. کوچی یا همان کوجی در زبان گیلکی به معنای کوچک است و اسبان هم جمع اسب ها می باشد. در تاریخچه این شهر در این مکان اسبان کوچک خزری پرورش و تربیت می یافتند. از این رو آنرا کوچی اسبان می خوانند که به مرور زبان به کوچصفهان تغییر یافت. فلذا نام کوچصفهان برگرفته از نام گیلکی "کوچی اسبان" در قدیم می باشد. طبق تاریخی که تاریخ نویس مشهور سید ظهیرالدین مرعشی مولف کتاب تاریخ گیلان و دیلمستان آورده است، چون این شهر سرشار از نعمات مختلف و شهری پر از طراوت و زیبایی و نزاهت بوده آن را نمونه کوچک از شهر زیبای اصفهان می دانستند و آنگاه آن را کوچی اصفهان یعنی اصفهان کوچک می نامیدند.

نقشه کوچصفهان و مکان های دیدنی آن

این شهر از طریق روستاهای خود به شهر لشت نشا و سپس خشکبیجار و در نتیجه خطه ساحلی گیلان راه دارد. همانطور که اشاره شد کوچصفهان شهری کوچک و آرام در استان سرسبز  گیلان می باشد که در نقشه ایران در قسمت شمال غرب واقع شده است. این شهر با شهرهایی چون کلانشهر شهر به عنوان مرکز استان گیلان، صومعه سرا، بندر انزلی، آستانه اشرفیه و رستم آباد همسایه است. یعنی با همه کوچکی خود توسط روستاهای بکر و چشم نوازی که دارد به سایر شهرهای مجاور خود راه دارد. از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشکری کوچصفهان می توان به یک پل قدیمی در روستای زیبای لاله دشت در دهستان بلسبنه در این شهر اشاره داشت. نام این پل جذاب و کهن پل تاریخی مورغانه پورد می باشد‌. این پل خاطره انگیز که از دوران صفویه به جای مانده است بر روی رودخانه نهر نورود ساخته شده است. یکی از اماکن زیارتی این شهر آستان مقدس امامزاده سید قاسم علیه السلام می باشد. مرقد مطهر این امامزاده بزرگوار در روستای چولاب شهر کوچصفهان قرار دارد. از شیرینی های بومی شهر کوچصفهان می توان به نان برنجی معروف آن که به زبان محلی به نان لاکو معروف است می توان نام برد که طعم و عطر و رنگ بسیار لذت بخشی دارد.

اگر قصد سرمایه گذاری در این منطقه خوش آب و هوا و نزدیک به دریا را دارید میتوانید از تیم مجرب و متخصص دیجی ویلا کمک بگیرید. دیجی ویلا به شما کمک میکند بهترین سرمایه گذاری را داشته باشید.