شهری که نمای زیبایی از خانه های پلکانی، جنگل های سرسبز، آبشارهای خروشان، بالکن های مزین به گلدانهای شمعدانی و کوه های بلند که مطمئنا شما را به خود جذب خواهد کرد. آب و هوای مطبوع، غذاهای محلی، مردمان خونگرم و مهمان نواز همیشه خاطرات خوبی در ذهن ها به جا می گذارد. این شهر یعنی ماسوله در فهرست آثار ملی به عنوان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین در اداره محیط زیست استان گیلان قرار دارد و تا آن جا که سعی می شود از این شهر به خوبی مراقبت می شود تا این آثار باستانی حفظ گردد.

شهر تاریخی ماسوله کجاست

شهر ماسوله در ضلع جنوب غربی استان گیلان قراردارد و در فاصله 60 کیلومتری از شهر رشت و در بخش سر دار جنگل فومن می باشد. این شهر از سمت شمال به شهرستان ماسال و از سمت جنوب به طارم در استان زنجان، از سمت شرق به جلگه شهر فومن و از سمت غرب به شهرستان خلخال در استان اردبیل می رسد. فاصله مرکز ماسوله تا مرز استان زنجان تقریبا 2 کیلومتر و تا استان اردبیل ( منطقه گیلوان) تقریبا 10 کیلومتر بعد مسافتی فاصله دارد. شهر تاریخی ماسوله با فومن فقط 35 کیلومتر و با شهر ماکلوان 20 کیلومتر فاصله دارد.

قیمت خرید خانه محلی در ماسوله

خانه های محلی در بخش ماسوله استان گیلان بسیار مورد توجه است و افراد زیادی را می توانید ببینید که به فکر خرید خانه روستایی در ماسوله هستند قاعدتا آب و هوا خوب و مساعد  ماسوله  در این خرید بی تاثیر نخواهد بود معمولا رنج خرید خانه محلی در بافت روستایی ماسوله قطعا کمتر از خانه ها در بافت شهری ان خواهد بود توصیه میکنیم اگر به دنبال خرید ملک در بخش های مختلف ماسوله هستید حتما با مشاوران ما در بخش فروش تماس حاصل نمایید.

روستا تاریخی ماسوله

- جاهای دیدنی ماسوله

شهر تاریخی و گردشگری ماسوله با معماری منحصر به‌ فرد و قدمتی از ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ سال قبل، یکی از خاص‌ترین روستاها یا شهرهای پلکانی جهان به شمار می‌آید. این شهر با کوهستان‌های مرتفع، جنگل و ییلاقات سرسبز و همچنین موزه‌ها و قله‌های متعدد، یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری، به‌ خصوص در اواخر فصل بهار و فصل تابستان است. هر سال، هزاران گردشگر و کوهنورد به این منطقه زیبا در استان گیلان سفر می‌کنند تا از دیدنی‌های تاریخی و طبیعی ماسوله دیدن کنند و خاطراتی فراموش‌ نشدنی برای خود بسازند. آبشار کوشم رودخانه و آبشار ماسوله رودخان آبشار خرم بو (خربو)آبشار توریشوم آبشار لارچشمه پارک جنگلی ماسوله قله شاه معلم (ماسوله داغی) ییلاق کوربار ماسوله ییلاق للندیز ییلاق آندره چشمه آب معدنی علی زاخونی است و جاذبه‌های تاریخی ماسوله:خانه‌های پلکانی ماسوله  موزه مردم شناسی ماسوله موزه‌های ماسوله موزه حیات وحش  موزه میراث فرهنگی موزه مجاور بقعه «عون بن علی» بازار ماسوله بقعه عون بن علی محوطه باستانی ماسوله کاروان‌سراهای ماسوله. برای مشاهده خانه های روستایی بیشتر در شهرهای مختلف استان گیلان می توانید از صفحه " خرید خانه روستایی " بازدید نمایید.

سرمایه گذاری و خرید ملک در ماسوله

مطمئنا اگر با ماسوله اشنایی داشته باشید میدانید که افرادی هم هستند که علاوه بر خرید به سمت اجاره ملک در ماسوله هستند شما با یک خرید هوشمندانه می توانید خانه ای که خریداری نموده اید را با قیمت مناسبی برای اجاره بگذارید در این صورت هم به کسب در امد میکنید هم یک سرمایه با ارزش همیشگی  خواهید داشت در امر خرید ملک در ماسوله و گرفتن مشاوره نیز می توانید با کارشناسان فروش دیجی ویلا تماس حاصل نمایید.

سوغات روستای ماسوله

سوغات روستای ماسوله عروسک های بافتنی کوچک و بزرگی می باشد که خانم های خانه دار ماسوله با دستان هنرمند خود می بافتند و این بانوان هنرمند کشورمان با سرعتی این عروسک ها را می بافتند که اصلا باور کردنی نیست و البته با قیمت مناسب در عرصه فروش قرار می دهند. در مغازه های ماسوله سفال های آبی، کاسه های دیزی خوری، پارچ و ظرف های مسی د راین مغاز ها به چشم می آید. خوراکی های محلی رنگارنگ شامل: لواشک، گلپر و اگردک ( شیرینی محلی ) می باشد. جوراب های پشمی، گلیم ، ابزارهای فلزه ، چموش و چاقو از دیگر سوغات های این شهر تاریخی به حساب می آید. در بازار ماسوله خرید کردن و حتی تماشاکردن نیز لذت  خاص خود را دارد .

- فاصله ماسوله تا دریا

اگر بخواهید بدانید که فاصله شهر ماسوله تا ساحل دریای خزر در چه مسافتی قرار گرفته لازم به ذکر است که شهر ماسوله تا دریا تقریبا 60 کیلومتر از لحاظ بعد مسافتی فاصله دارد و خرید ملک در ماسوله به دلیل اینکه هر سال گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند ارزش بالایی پیدا کرده و با خرید زمین می توانید در این شهر سرمایه گذاری داشته  باشید و از سود حاصله استفاده نمایید.