آیا از جاذبه های گردشگری گیلان خبردارید؟ به کدام شهرهای استان گیلان سفر داشته اید؟ تا به حال اسم ماسال را شنیده اید؟ اصلا اطلاعی از سفر به ماسال دارید؟ اگر سفر به ماسال را تجربه نموده اید که بسیار عالی و در این مقاله با ما همراه باشید و مرور خاطرات شود. اگر تا به حال به شهر ماسال سفر نداشته باید به عرضتان برسانیم که ماسال یکی از زیباترین مناطق استان گیلان و ایران می باشد و حتما در اولین فرصت برنامه ای برای سفر به این منطقه را داشته باشید و شهر ماسال شهر کوچی است که در دامنه های کوه های تالش قرار دارد و یکی از زیباترین جاذبه های گیلان را با طبیعت خارق العاده ای به چشم می آید. زبان اهالی ماسال، تالشی است و بیشتر آن‌ها به حرفه کشاورزی و دامداری مشغول هستند.

فهرست مطالب:
ماسال کجاست
مسیر تهران تا ماسال 
بهترین زمان برای سفر به ماسال (ماسال اولسبلنگاه)
هتل های معروف ماسال
خرید و فروش ملک در ماسال
قیمت خرید زمین در ماسال

ماسال کجاست؟

شهر ماسال در 60 کیلومتری شهر تالش قرار دارد و فاصله شهر ماسال تا رشت 55 کیلومتر می باشد و ماسال تا شهر تهران تقریبا 380 کیلومتر فاصله دارد بعد از شهر رودبار، ماسال دومین شهر مرتفع استان گیلان محسوب می شود و پس از عبور از شهر ماسال و با عبور از جاده های پر پیچ و خم که از میان شهر می گذرد به ییلاقات ماسال خواهید رسید شهر ماسال معروف به سرزمین آبشارهای بلند، جنگل ها و رودخانه های پر از آب است و حتی بعضی از مردم ییلاق های آن با کلبه های کج ایستاده روی تپه ها که به رنگ های مختلف رنگ آمیزی شده است می شناسند و رودهای مهم ماسال خالکایی و مرغک است و رود خالکایی از قله مرتفع 3150 متری شاه معلم سرچشمه می گیرد و بعد از 40 کیلومتر از ماسال به این منطقه می رسید.

مسیر تهران تا ماسال:

اگر می خواهید از تهران به ماسال سفر داشته باشید ابتدا باید وارد آزاد راه تهران به قزوین شوید و کمی قبل از رسیدن به رشت مسیرتان را به طرف خروجی فومن- سراوان کج کنید و و به طرف ماسال و ییلاق اولسبنگاه شوید فاصله شهر تهران تا ماسال 370 کیلومتر می باشد و تقریبا 4 یا 5 ساعته می توانید به ماسال برسید.

بهترین زمان برای سفر به ماسال (ماسال اولسبلنگاه):

یکی از نکات مهم در هنگام سفر به ماسال انتخاب زمان مناسب می باشد و این را بدایند که قرار است به ییلاق سفر داشته باشید و همانطور که می دایند ییلاق آب و هوای سردی دارد و توصیه ما به شما این است که در فصل زمستان و پاییز عاقلانه نیست که به این شهر سفر داشته باشید و به خصوص در شرایطی که شما بسیار علاقه مند به سفر در فصل زمستان باشید و بهترین فصل های سال برای مسافرت به ماسال و اولبسنگاه بهار و تابستان می باشد و از اواسط فصل بهار تا آخر تابستان آب و هوای ماسال و اولسبنگاه بسیار عالی خواهد بود و برای سفر و گذشت و گذار مناسب است و برای تماشای آبشارها و رود خانه های ماسال د راین ماه های سال بسیار دیدنی می باشد و اصلا وجود گرما را حس نخواهید کرد.

خرید ملک در ماسال

هتل های معروف ماسال:

در نظر داشته باشید برای اقامت در ماسال گزینه های بسیار زیادی پیش روی شما قرار دارد از اجاره و رزوو سوئیت آپارتمان در ماسال گرفته تا اجاره کلبه های جنگلی در روستا و یا کمپینگ در دل طبیعت و ارتفاعات اولسبنگاه از هتل های معروف ماسال می تواینم به موارد زیر اشاره کنیم تا یک اقامت بسیار خوب و لذت بخشی را داشته باشید. مجتمع دهکده توریستی ملل شاندرمن ماسال، هتل آپارتمان مرزبانی شاندرمن ماسال، هتل راتینس ماسال، هتل آپارتمان آهوان ماسال، هتل آریانا ماسال، هتل سامان ماسال، اقامتگاه توریستی ملل شاندرمن ماسال، هتل رویال ماسال، مجتمع اقامتی کوهسار ماسال

خرید و فروش ملک در ماسال:

لازم به توضیح است که در این شهر به دلیل جلگه ای بودن منطقه هرسال گردشگران زیادی به این منطقه سفر دارند و همین موضوع باعث شده که سرمایه گذاران بی شماری در ماسال سرمایه گذاری داشته باشند و سرمایه خود را به خرید ملک اختصاص دهند و همچنین در این شهر جلگه ای ویلاهای بسیار شیک و مدرن به چشم می آید که شما نیز می توانید صاحب یکی از این ویلاها باشید و از آب و هوای این منطقه لذت ببرید و اگر زمانی قصد فروش ملک خود را داشتید می توانید به کارشناسان فروش دیجی ویلا بسپارید تا تبلیغات لازم صورت بگیرد.

قیمت خرید زمین در ماسال:

همانطور که می دانید با افزایش ملک در ایران روبه رو هستیم و اگر قصد سرمایه گذاری در استان گیلان دارید ما به شما خرید زمین در ماسال را پیشنهاد می دهیم که قیمت زمین در ماسال برای خرید بسیار مناسب است. در واقع شما می توانید با خرید زمین سرمایه خود را چندین برابر افزایش می دهید و به سود دهی بالایی می رسید و در شهر ماسال زمین با کاربری مسکونی وجود دارد که اگر زمانی قصد ساخت و ساز را داشته باشید می توانید پروانه ساخت دریافت نمایید و زمین با کاربری باغی و زراعی نیز وجود دارد که با توجه به هدف خود می توانید خرید داشته باشید..