در مورد شهر زیبای لاهیجان می خواهیم برای شما توضیح دهیم که با این شهر که به عروس گیلان معروف است آشنا شوید شهر لاهیجان به دلیل زیبایی که دارد هر سال گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و این شهر همیشه و در هر فصل سال مسافران خود را دارد. مردم لاهیجان گویش محلی دارند و به زبان گیلکی صحبت می کنند و هر گویش محلی از قواعد مخصوص به خود برخوردار است. شهر لاهیجان زمین های چای را می توانید ببینید و این شهر مرکز تولید پیله ابریشم می باشد و ناگفته نماند که برنج و مرکبات نیز در زمین های شالیزاری و کشاورزی کشت می شود لازم به ذکر است که بدانید واژه لاهیجان ریشه ای عربی دارد که بنام شهر ابریشم گویند و این شهر جاذبه های تاریخی از دوران حکمرانی کیانیان وجود دارد و حالا می خواهیم مکان های دیدنی در شهر لاهیجان و مزایا و معایب زندگی در لاهیجان و قیمت های خرید ملک در لاهیجان و همینطور نقشه لاهیجان بیشتر بدانید با ما سفری داشته باشید به زیباترین مکان های شهر لاهیجان.

فهرست مطالب:
● لاهیجان کجاست؟ 
 نقشه لاهیجان
● مناطق گردشگری لاهیجان
● مزایا و معایب زندگی در لاهیجان
● قیمت خرید ملک در لاهیجان

لاهیجان کجاست؟ 

شهر لاهیجان در شرق سفید رود و در ارتفاع 4 متری قرار گرفته و طبق آمارهای بررسی شده سال 95 این شهر 220 هزار نفر جمیعت را دارد و شهر لاهیجان در 50 درجه و صفر دقیقه شرقی و در 37 درجه و 11 دقیقه شمالی عرض جغرافیایی قرار دارد و از سمت شمال به دریای خزر و از شرق به لنگرود و از جنوب به دیلمان و از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه می رسد. شرق و جنوب لاهیجان را کوه های البرز مانند شیطان کوه، گمل و آهتا کوه اشاره کرد.

نقشه لاهیجان

با ما همراه باشید تا به مکان های زیبای شهر لاهیجان سفر کنیم. از یک سمت شهر می توانیم به شهر آستانه اشرفیه و از طرف دیگر شهر می توانیم به شهر لنگرود برسیم از دسترسی به آستانه اشرفیه و لنگرود بعد مسافتی فاصله کمتری دارد.

خرید آپارتمان در لاهیجان

مناطق گردشگری لاهیجان

از مناطق گردشگری در لاهیجان می توانیم به تله کابین لاهیجان اشاره کنیم که روی باغ های چای قرار دارد این تله کابین از جمله معروف ترین و شناخته شده ترین جاهای دیدنی لاهیجان به شمار می رود. شیطان کوه و آبشار شیطان کوه و پیاده روی تا بام سبز دیگر مکان های دیدنی شهر لاهیجان محسوب می شود که پبشنهاد می کنیم حتما به این مکان بازدید داشته باشید قطعا لذت خواهید برد روبروی شیطان کوه دریاچه مصنوعی با یک عمارت بسیار زیبا در وسط این دریاچه قرار گرفته که جذابیت این مکان را چند برابر کرده است و شما می توانید از پای شیطان کوه تا بالای آن محل عبور از میان درختان وجود دارد که با پیاده روی به بام سبز می رسید و از بام سبز می توایند کل شهر لاهیجان را نظاره گر باشید. از دیگر مکان های لاهیجان می توان گفت به مقبره تاریخی شیخ زاهد لاهیجان و موزه تازیخی چای و آرامگاه کاشف السلطنه پدر چای ایران، مسجد چهار پادشاهان، حمام گلشن و تالاب سوستان را نام برد.

مزایا و معایب زندگی در لاهیجان

یکی از مزایای شهر زیبای لاهیجان که می توانیم به آن اشاره کنیم به دلیل معروف بودن این شهر، هر سال سرمایه گذاران زیادی قصد دارند که با خرید زمین یا آپارتمان یا ویلا سرمایه گذاری نمایند چون میدانند هرسال به ارزش ملک شان افزوده می شود و از دیگر مزایای این شهر می توانیم بگوییم که اگر در این شهر شما به فعالیت در حوزه تجارت بپردازید سود بسیاری خواهید برد و با توجه به وجود باغ های چای و زمین های مرکبات اگر تهیه نمایید و اجاره دهید بسیار سوددهی بالایی دارد و از معایبی که می توانیم ذکر کنیم این است که اگر دسترسی به شهر رشت جهت رفت و امد برای شما بسیار اهمیت دارد به دلیل بعد فاصله و زمان 45 دقیقه ای شاید مورد پسند افرادی نباشد و اگر کسانی که محل کار خودشان در شهر رشت باشد و بخواهند هر روز رفت و آمد داشته باشند با توجه به خروجی شهر رشت که همیشه پرتردد می باشد ممکن است مدتی از زمان شما در ترافیک سپری شود. و یکی از دلایل معایب آن چون به این شهر گردشگران و مسافران مسافرت می کنند همیشه این شهر پرتردد می باشد و خیابان های منتهی به مکان های گردشگردی ترافیک به چشم می خورد.

قیمت خرید زمین در لاهیجان

قیمت خرید ملک در لاهیجان

قیمت خرید ملک با توجه به موقعیت مکانی که ملک قرار گرفته مبالغ متفاوتی دارد و قیمت خرید زمین و آپارتمان و ویلا درلاهیجان با توجه به موقعیت مکانی که قرار دارد به صورت متفاوت است و سایت دیجی ویلا با معرفی ملک های پیشنهادی به شما در شهر لاهیجان سعی دارد که شما ملکی که مدنظر دارید را به آسانی پیدا نمایید و روزهای خوشی را در شهر زیبا لاهیجان سپری کنید و مشاوران ما تمام نظرات را شما جز الویت قرار می دهند.