استان همیشه سرسبز گیلان با وجود منابع طبیعی فراوانی که دارد و بخاطر زیبایی های منحصر به فردی که در دل خود جای داده است شرایط اقلیمی بسیار خاصی در هر چهار فصل سال دارد. شهرهای زیبا و روستاهای دلربای آن در هر چهار جهت شمال و نزدیکی به دریا، جنوب و جنگلهای انبوه آن، شرق و مناطق کوه پایه ای و جنگلی و غرب و زیبایی های ییلاقی آن واقعا آنقدر دلنشین و زیبا و پر برکت است که قابل توصیف نمی باشد.

فهرست مطالب:
شهرستان شفت در استان گیلان
نقشه شهرستان شفت
روستاهای اطراف شفت
قیمت خرید ملک در شفت
فاصله رشت تا شفت

شهرستان شفت در استان گیلان

یکی از شهرهای زیبای این استان معتدل و خوش آب و هوا شهرستان شفت می باشد. شهرستان شفت با وجود چند روستای کوچک و بکر در مجاورت شهر خود در مجموع چندان بزرگ نیست و دارای ۲ بخش و ۴ شهرستان می باشد. مساحت آن ۶۸۱/۳ کیلومتر مربع می باشد. دارای اقلیمی معتدل و خوش آب و هوا با زمینهایی سرسبز و خاکی حاصلخیز که این نقطه از استان گیلان نیز از برکت شالی کاری و باغهای میوه و محصولاتی چون صیفی کاری و کشاورزی محروم و بی نصیب نمانده است. یکی دیگر از نشانه های پر نعمت این شهر پرورش دام و طیور و باغهای پرگلی است که میزبان کندوهای عسل قرار گرفته است.

 

خرید ملک در شفت

نقشه شهرستان شفت

در جغرافیای استان گیلان شهرستان شفت از سمت شمال شرق به مرکز استان یعنی شهرستان رشت می رسد و از سمت جنوب و جنوب شرقی خود را همسایه استان زنجان از مسیر شهر رودبار نموده است. از غرب نیز به شهرستان فومن و صومعه سرا دو شهر زیبا و تاریخی دیگر محدود نموده است. شهر شفت خود نیز از دیرباز بناهای تاریخی و خانه های روستایی با مردمانی اصیل و گیله مردان و گیله زنانی مهربان دارد. تاریخچه با اصالت شهرستان شفت در قلب خود داستان سفر پرملال دو امام زاده عظیم الشان را با نام مقدس امامزاده ابراهیم و امام زاده اسحاق جای داده است که هر ساله زیارتگاه بسیاری از مردم شریف و شیعیان کشورمان می باشد.

روستاهای اطراف شفت

توصیف زیبایی های شهرستان شفت را باید با وجود روستاهایش تکمیل نمود. شاید اگر این روستاهای بکر و قدیمی نبودند شرح زیبایی های کم نظیر این شهرستان کمی ناقص می ماند. باغها و جنگلهای سرسبز مملو از درخت و گل و گیاه که تفرجگاه آرام بخش هر رهگذر و مسافری می تواند باشد. تنوع گلهای وحشی بخاطر آب و هوای کوه پایه ای این روستاها مکانی امن برای پرورش کندوی عسل و فرآوری عسل طبیعی شده است. از طرفی روستاهای دیگر این شهرستان که مردمان آن مشغول به پرورش دام و طیور هستند چهره روستای دلنشینی را به خود گرفته است. در میان روستاهای کوچک و بزرگ شهرستان شفت می توان به روستای سیاهمزگی، خرمکش، چنار رودخان اشاره نمود. از دیگر مناظر زیبای طبیعی این روستاها آبشار دودوزن در روستای خرمکش می باشد که آبی گوارا و زلال را از دد کوه های اطراف شفت به پایین می آورد. در روستای چنار رودخان نیز می توان به پارک جنگلی مشهور آن اشاره داشت که مملو از درختان میوه جنگلی چون انارترش جنگلی و ازگیل جنگلی می باشد.

خرید زمین در شفت گیلان

قیمت خرید ملک در شفت

اگر مشتاق شدید تا سکونت در این شهرستان پرجاذبه را تجربه کنید ما پیشاپیش به شما تبریک میگوییم و مطمئن هستیم که با دیدن مناظر و ویژگیهای اقلیمی شهرستان شفت حتما تمایل و رغبت شما چند برابر خواهد شد. در این شهرستان و روستاهای اطراف آن نیز تنوع ملکی از جمله زمین مسکونی و کشاورزی و یا ویلاهای نوساز و خانه های سنتی بسیار فراوان است به طوری که شما با قیمت بسیار مناسب تر می توانید به راحتی صاحب یک ویلای شیک و یا خانه روستایی سنتی در استان گیلان شوید. قیمت املاک و زمین در شهرستان شفت کاملا متعادل است و می توان با هر رنج قیمت و با کمترین سرمایه در شفت موفق به خرید ملک گردید. مجموعه ملکی دیجی ویلا با توجه به اشرافیت و شناختی که توسط مشاورین بومی خود به منطقه و روستاهای شهرستان شفت دارد می تواند در تحقق این آرزو و اشتیاق شما را راهنمایی و یاری رساند.

فاصله رشت تا شفت

یکی از موارد مهمی که در ارزیابی شهرهای استان گیلان حائز اهمیت است فاصله آن شهر با مرکز استان گیلان یعنی شهر رشت می باشد. فاصله شهرستان شفت به شهر رشت بسیار نزدیک است و از طریق اتوبان جاده رشت به شفت در سمت میدان یخسازی می توان در عرض ۲۰ دقیقه به این شهر تاریخی رسید.