اگر به دنبال یک طبیعت گردی هیجان انگیز با هوایی بسیار عالی و دل انگیز هستید جنگل های سیاهکل را به شما پیشنهاد می دهیم این منطقه مملو از درختان کهن سالی است که در هر فصل سال زیبایی خاصی دارد و پیاده روی در جنگل های سیاهکل یکی از بهترین تفریحات می باشد و کافی است فقط به این منطقه بکر سفر داشته باشید و تمام زیبایی های آن را از نزدیک لمس خواهید کرد. پس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب:
سیاهکل کجاست؟
سیاهکل دیلمان کجاست؟
جاذبه های دیدنی سیاهکل
زیباترین روستای سیاهکل
زندگی در سیاهکل

سیاهکل کجاست؟

سیاهکل یکی از شهرهای دست نخورده و بکر گیلان محسوب می شود و از شمال شرق به لاهیجان و از غرب به رشت راه دارد و از جنوب به رودبار می رسد. اگر از تهران قصد سفر به سیاهکل را داشته باشید ابتدا باید وارد اتوبان تهران-کرج شوید و بعد به اتوبان قزوین-رشت می رسید و نرسیده به رشت راهتان را کج نمایید و در جاده سراوان، سنگر و سیاهکل پیش بروید.از تهران به سیاهکل 322 کیلومتر فاصله دارد و تقریبا به 4 ساعت می رسد و از رشت به سیاهکل 45 دقیقه زمان می برد و تقریبا 44 کیلومتر می باشد. البته این را بدانید که فاصله رشت تا لاهیجان کوتاهتر است و با پشت سر گذاشتن 20 کیلومتر و تقریبا 25 دقیقه رانندگی به لاهیجان می رسید.

سیاهکل دیلمان کجاست؟

جاده جنگلی سیاهکل به دیلمان بسیار دیدنی و با صفاست که شما را به خود جذب می کند و قطعا از این مناظر زیبا لذت خواهید برد و اگر به سمت جنگل بروید آبشار و چند چشمه در مسیر راه می بینید و اطراف شهر دیلمان پر از دشت و جنگل و مکانهای ییلاقی است اما مکانهای تاریخی نیز در این شهر وجود دارد که می توانید بازدید داشته باشید (مانند حمام دیلمان). از سیاهکل به دیلمان 46 کیلومتر فاصله دارد و از میدان بسیج سیاهکل مسیر شرع می شود و به دلیل پر پیچ و خم بودن جاده یک ساعت و یک ربع رانندگی از سیاهکل به دیلمان ادامه دارد.

جاذبه های دیدنی سیاهکل:

جاهای دیدنی سیاهکل شامل: آبشار لونک، آبشار بابا ولی، حمام تاریخی دیلمان، کاروانسرای تی تی، قلعه گرماور، قلعه کوتول شاه، قله درفک، جاده جنگلی سیاهکل به دیلمان، استخر و پارک پاشوران، پناهگاه سنگی گیلارکش، خانه عضدی سیاهکل، چشمه‌های آب معدنی سیاهکل، امامزاده مصطفی، امامزاده صالح و سلطان حسین، بقعه بابا ولی، منطقه شکار ممنوع دیلمان، اقامتگاه بوم‌ گردی میکال، روستای بالارود، روستای پیرکوه، بازار هفتگی سیاهکل، خانهٔ تاریخی طالبی‌ها، استخرهای آب گیر: کلامسر-فشتال و سید وارستان و کولکشه، آتشفشان درفک، چشمهٔ لاریخانی، بقعه قادر نبی، شاه‌نشین آبی نام، روستاهای کلامسر، دهبنه، نظری اربه ناب و اشکجان‌ پهلو و فشتال و موشا، امامزاده قاسم و حمزه، جنگل‌های کاکوه و آبشار شارشار چوشل و قلعه قلایی که متعلق به کوتول شاه می‌باشد.

خرید ملک در سیاهکل گیلان

زیباترین روستای سیاهکل:

زیباترین روستای سیاهکل دیلمان نام دارد دیلمان در شرق استان گیلان قرار دارد و ارتفاع این روستا از سطح دریا به 3500 متر می رسد و به همین دلیل یکی از زیباترین روستاهای ییلاقی ایران به شمار می رود و هر سال گردشگران زیادی را به این منطقه سفر می کنند و وقتی به دیلمان می رسد بافت جنگلی تمام می شود و مناظر بسیار زیبا و سرسبز را مشاهده خواهید کرد و صدای پرندگان به گوش می رسد و پیشنهاد ما به شما این است که حتما به این روستا سفر داشته باشید.

زندگی در سیاهکل:

زندگی در سیاهکل همیشه جذابیت خود را دارد و زندگی در ویلاها یا خانه های روستایی همیشه رویای خیلی از افراد بوده است و سیاهکل با وجود جنگل های سرسبز و زیبا هر ساله سرمایه گذاران متعددی به این منطقه از استان گیلان سفر می کنند و سرمایه خود را اختصاص به خرید ویلا یا زمین یا خانه می نمایند و می دانند به دلیل شلوغی های مراکز استان ها دیگر طاقت عموم مردم برای زندگی در شهر امکان پذیر نخواهد بود و مردم بعد از مدتی به سمت روستاها کوچ خواهند کرد و در سطح این شهر ویلاهای لوکس و لاکچری ساخته شده است و در زمان های قدیم مردم کوچ نشین دیلمان در زمان های قشلاق به سیاهکل می رفتند و اما امروزه بعد از گذشت 150 سال کوچ نشینی مردم منطقه دیلمان به جای ییلاق و قشلاق کردن تصمیم گرفته اند تا در این شهر سیاهکل زندگی کنند و از آب و هوای خوش این منطقه لذت ببرند و به فعالیت های روزانه خود بپردازند.