سنگر شهری با موقعیت استراتژیک است و کلان شهر رشت با تعدد زائد الوصف روستاها و محلات یکی از بیشترین و متنوع ترین  قومیت ها و آداب و رسوم را در خود جای داده است. دیجی ویلا با اشراف به این موضوع و البته شناخت علاقه و درخواست مخاطبین خود در نظر دارد یکی از جالب ترین شهرستان های این شهر از لحاظ تاریخچه، و ارزشمند ترین آنها از نظر موقعیت جغرافیایی را به شما عزیزان معرفی کند.

فهرست مطالب:
 سنگر کجاست؟
 وجه تسمیه سنگر
 قیمت خرید زمین در سنگر
 قیمت خرید  ویلا در سنگر

سنگر کجاست؟

سنگر یکی از شهرهای شهرستان رشت در شمال ایران است كه از شمال به بخش كوچصفهان، از شمال غربی و غرب به دهستانهای حومه و لاکان شهرستان رشت، از جنوب به شهرستان رودبار، از شرق به شهرستانهای سیاهکل و لاهیجان و از شمال شرقی به شهرستان آستانه اشرفیه، منتهی مي شود. بخش‌ سنگر از دو قسمت‌ جلگه‌ای‌ و کوهستانی‌ تشکیل‌ شده‌، بخش‌ شمالی‌ و شرقی‌ و جنوبی‌ آن‌ جلگه‌ای‌ جنگلی‌ و بخش‌ غربی‌ آن‌ نیمه‌ کوهستانی‌ و کوهستانی‌ است‌ که‌ از کوه‌ های‌ کم‌ ارتفاع‌ پدید آمده‌ است‌. بخش‌ فعلی‌ سنگر شامل‌ شاقاجی‌، سراوان‌ و امام‌ زاده‌ هاشم‌ می باشد که یکی از توریست پذیر ترین امامزادگان رشت است.

وجه تسمیه سنگر

نزدیک ترین معنای سنگر به‌ مفهوم‌ تکیه‌گاه‌ و پشتیبان‌ است‌ و اما دلیل نامگذاری این شهر به سنگر مربوط به زمان قزاق ها و روس ها بوده است‌‌. پس از حمله روسها، قزاق ها برای دفاع از خود جاده هایی پیچ در پیچ ساختند تا در آنها پنهان شوند و نامحسوس به آنها حمله کنند و نام آن جاده ها را سنگر نامیدند. جاده قدیم رشت به شهر سنگر نمونه بارزی از جاده های پر پیچ و خم ساخته شده در آن زمان است. البته این منطقه در قدیم به نام کوهدم معروف بوده که البته در حال حاضر به عنوان نام تاریخی آن مطرح می شود.

خرید زمین در سنگر گیلان

قیمت خرید زمین در سنگر

اگر شما سرمایه ای دارید و قصد دارید تا با خرید یک یا چند قطعه زمین به سودآوری و یا ایجاد کسب و کار بپردازید، این شهرستان می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد زیرا عبور جاده ارتباطي تهران به رشت از شهر سنگر در توسعه و رشد اين شهر به عنوان شهر خدماتی و بازرگانی نقش عمده اي داشته است و در حال رشد محسوب می شود. قیمت زمین در سنگر با توجه به نوع کاربری آن سنجیده می شود و آگاهی از این موضوع امکان پذیر نمی باشد مگر در مورد آن با رجوع به اهل خبره، کسب آگاهی کنید. کارشناسان حقوقی دیجی ویلا اینجا هستند تا با کمال افتخار خدمت رسانی کنند. لبخند رضایت مشتریان آرزوی ماست.

قیمت خرید ویلا در سنگر

اگر از آن جمله افراد هستید که برای ساخت و ساز وقت ندارید و یا علاقمندید خانه یا ویلای خود را آماده و مبله خریداری کنید با مراجعه به سایت دیجی ویلا می توانید انواعی از ویلاهای لوکس ساخته شده با جدیدترین متد و با کیفیت ترین متریال روز را مشاهده کنید. مسلما واقفید که خرید ویلا یکی از هزینه برترین خرید ها در بخش املاک است اما نکته قابل ذکر اینجاست که دیجی ویلا با فراهم آوردن رنج های مختلف قیمتی برای شما، به جرات می گوید که هیچ یک از مشتریان خود را نا امید نخواهد کرد. شهرستان سنگر یکی از این مناطق است که می توانید تنوع قیمتی مد نظر خود را بیابید. سنگر با توجه به آب و هوای مطبوعی که دارد برای سکونت بسیار مناسب است بالاخص که با فاصله نه چندان دور از اتوبان رشت تهران، علاوه بر نزدیکی به امکانات و خدمات رفاهی، محیطی امن و آرام را برای شما به ارمغان خواهد آورد. دیجی ویلا پیشنهاد می کند برای بازدید از این شهرستان خوش آب و هوا و مساعد برای سکونت حتما زمانی را در نظر بگیرید، دیجی ویلا رضایت خاطر شما را تضمین خواهد کرد.