شهر رضوانشهر در بین کوه های سرسبز و زیبای تالش و سواحل دریای خزر قرار گرفته و از مرکز استان گیلان 65 کیلومتر فاصله دارد و آب و هوای شهر رضوانشهر معتدل مرطوب می باشد و گویش مردم به زبان گیلکی و تالشی بوده است و در آمد بیشتر مردم این ناحیه از طریق کشاورزی و دامداری می باشد و شغل ساکنین این منطقه علاوه بر کشاورزی و دامداری به باغبانی، زنبورداری، پرورش کرم ابریشم و گیلم بافی و ... می پردازند. یکی از کارخانه های چوب معروف ایران به نام کارخانه ی چوکا در این شهر رضوانشهر قرار دارد. شهر رضوانشهر به دلیل جاذبه های گردشگری که دارد هر سال گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و همچنین سرمایه گذاران در این منطقه سرمایه گذاری می کنند و لذا با رضوانشهر بیشتر آشنا شوید.

 خرید ویلا در رضوانشهر

فهرست مطالب:
 رضوانشهر کجاست؟
جاهای دیدنی رضوانشهر
فاصله رضوانشهر تا رشت
سرمایه گذاری با خرید ملک در رضوانشهر

رضوانشهر کجاست؟

شهر زیبای رضوانشهر از سمت شمال به شهر تالش، از سمت جنوب به شهر ماسال، از غرب به استان اردبیل و از سمت شرق به انزلی و صومعه سرا وصل می شود. شهر رضوانشهر 783/5 کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیت آن نزدیک به 64 هزار نفر است و اکثر مردم در مناطق روستایی آن زندگی می کنند موقعیت این شهر به صورت جلگه ای بوده و در ساحل جنوب غربی دریای مازندران و همچنین در 63 کیلومتری شهر رشت قرار دارد و شهر رضوانشهر شامل 4 تا دهستان دیناچال، خوشابر، ییلاقی اره و گیل دولاب تشکیل شده است.

جاهای دیدنی رضوانشهر

مناطق دیدنی و گرشگری رضوانشهر شامل : آبشار ویسادار، پارک جنگلی دکتر درستکار، مجتمع ساحلی تازه آب، مجتمع ساحلی پره سر، بقعه سید امیر سلطان غریب بنده، گورستان باستانی و سکه و میانرود، پل آجری پونل، بقاع سید شرف الدین و مادرش سیده بانو، ساحل رضوانشهر، اسپیه مزگت یا سفید مسجد با، مناطق ییلاقی روشنده، ارده و آق مسجد، روستای ییلاقی ارده، قلعه امیر ساسان ارده و پل قدیمی شفارود.

خرید زمین در رضوانشهر

فاصله رضوانشهر تا رشت

رضوانشهر تا شهر رشت حدود ۶۳ کیلومتر از لحاظ بعد مسافتی فاصله دارد. برای رفتن به شهر رضوانشهر اگر از تهران عازم سفر باشید می توانید از 3 مسیر به رضوانشهر برسید: مسیر اول، ابتدا از شهر تهران به سمت کرج و بعد وارد آزاد راه قزوین-رشت می شویم و بعد از رشت تا رضوانشهر تقریبا 40 کیلومتر فاصله دارد و کل مسیر 5 ساعت زمان می برد. مسیر دوم، از شهر تهران به طرف بوئین زهرا و بعد وارد آزاد راه قزوین-رشت می شویم و از شهر رشت تا رضوانشهر تقریبا 40 کیلومتر فاصله دارید که کل مسیر از تهران به رضوانشهر را 6 ساعت زمان سپری می شود. مسیر سوم، از فرودگاه تهران به فرودگاه رشت پرواز می کنیم و بعد از رشت با ماشین به طرف شهر رضوانشهر حرکت می کینم که تقریبا 40 کیلومتر بعد مسافتی دارد.

سرمایه گذاری با خرید ملک در رضوانشهر

با توجه به اینکه شهر رضوانشهر به صورت جلگه ای است ویلاهای بسیار شیک و لاکچری در این منطقه ساخت و ساز شده اند و به دلیل جاذبه های زیبا و گردشگری در این شهر هر سال سرمایه گذاران متعددی از هر نقاط کشور سرمایه خود را به خرید ملک در این منطقه اختصاص می دهند و ویلا کوهپایه ای مدرن در هر منطقه از این شهر قابل رویت است که می توانید مشاهده کنید و اگر قصد سرمایه گذاری یا سکونت و تفریح دارید می توانیم این منطقه از استان گیلان را به شما معرفی نماییم و از  آب و هوای خوش این منطقه لذت ببرید.