قیمت متوسط در خمام

شما در این بخش میتوانید از میانگین قیمت ملک های ویلایی، آپارتمانی، زمین ها و .... در بخش های مختلف مناطق آگاه شوید. لازم به ذکر است که در نوسانات قیمتی تمامی این قیمت ها متغیر خواهد بود و بروز رسانی می گردد.

ویلا 1,000,000,000 الی 15,000,000,000 تومان
آپارتمان 10,000,000 الی 17,000,000 تومان
پیش فروش آپارتمان 10,000,000 الی 17,000,000 تومان
مغازه 50,000,000 الی 100,000,000 تومان
ویلا شهرکی 2,000,000,000 الی 4,000,000,000 تومان
خانه روستایی 700,000,000 الی 1,200,000,000 تومان
زمین مسکونی 1,500,000 الی 3,000,000 تومان
زمین کشاورزی 80,000 الی 180,000 تومان

استان سرسبز گیلان سراسر آبادی و آبادانی است و هر متر از خاک این استان سرسبز، پر از برکت و زیبایی است. امروز هم‌ آمدیم شما همراهان همیشگی دیجی ویلا را با یکی دیگر از شهرهای زیبای استان گیلان بیشتر آشنا کنیم. روز سه شنبه ۲۷ مرداد سال ۱۳۹۴، خمام که در هنوز از بخش به شهرستان ارتقاء پیدا نکرده بود و یکی از بخش های تابع رشت به حساب می آمد به عنوان اولین بخش " سبز " استان گیلان تبدیل شد. 

فهرست مطالب:
1. خرید ویلا در خمام
2. خرید زمین در خمام برای سرمایه گذاری و ساخت ویلا
3. نقشه شهر خمام و مسیر های دسترسی به آن
4. فاصله خمام تا دریا چقدر است؟
5. فاصله تهران تا خمام
6. خانه فروشی در خمام
7. اسامی روستاها و جاهای دیدنی در خمام

خرید ویلا در خمام

عصر ماشینی و زندگی کسل کننده شهری به ویژه در دهه اخیر این نیاز را در سایر خانواده ها ایجاد نموده تا در هر شهر و استانی که زندگی میکنند درصدد خرید ویلا در خطه ساحلی استان گیلان باشند. از آنجایی که خمام شهری تاریخی است و اگر چه قبلا یک بخش زیر نظر شهر رشت بوده و چند سالی است که به شهر تبدیل شده اما تاریخی کهن از مردمانی فرهیخته دارد که با فرهنگ و تمدن گیلانی عجین شده اند. از این روی خمام را با خانه های ویلایی اصیل و سنتی اش می شناسیم. خانه هایی بزرگ با ایوانهایی که ستونهای چوبی بلند آن در کنار سقف های چوبی و رنگ و بوی چوب درختان جنگلهای گیلان که سخن از معماری اصیل و بومی این استان دارند. هنوز هم خانه ویلایی روستایی در خمام که با پله هایی چوبی به بهار خواب راه دارند دیده می شود که در قدیم در استان گیلان به این ویلایی ها خانه های تِلاری می گفتند. مسلماً با پیشرفت و توسعه شهری و تغییر سبک زندگی ها شهر خمام و بافت روستایی و شهری این خطه نیز تغییر و تحول یافت و کم کم خانه های ویلایی بزرگ که گاه در آن یک خانواده پر جمعیت با فرزندان و نوه ها زندگی می کردند جای خود را به خانه هایی کوچک تر و با معماری جدید تر دادند. از این روی طی ده های اخیر بسیاری از مهندسین ساختمانی و سازندگان ملکی در شهر خمام شروع به ویلاهایی با معماری ها و نماهای جدید و دکوراسیون های لوکس و نوین پرداختند که به سلیقه و انتخاب بسیاری از خریداران خوش نماتر بوده است. خرید ویلا در خمام آنچنان رونق یافته که موحب شده تنوع ویلاها با مهندسی ها و طرح های جدید نیز روز به روز آپدیت شود. به ویژه کسانی که در نظر داران هم به مرکز استان نزدیک باشند و هم از ساحل زیبای گیلان بهره ببرند قطعا شهر خمام را در الویت انتخاب خود قرار می دهند.

خرید زمین در خمام برای سرمایه گذاری و ساخت ویلا

یکی از روش های سرمایه گذاری خرید زمین در خمام با متراژ های مختلف و کاربری های متفاوت است. کاربری متفاوت یعنی چه مسکونی باشد و چه توریستی، چه صنعتی باشد و چه باغی و زراعی در هر صورت وقتی عنوان زمین ساحلی را به خود اختصاص می دهد ارزشمتد است. شاید بپرسید چطور کاربری غیر مسکونی می تواند یک سرمایه رو به رشد محسوب شود. خوب با تعدد ساخت و سازهای ساختمانی در شهر خمام شاهد هستیم که بسیاری از زمین های باغی و کشاورزی شامل تغییر کاربری می شوند. ابتدا در طرح هادی قرار میگیرند و پس از مدتی طی روال اداری و قانونی به مسکونی تغییر می یابند. در این مسیر از آنجایی که املاک ساحلی روز به روز در حال رشد و افزایش قیمت هستند لذا می بینید قیمت زمین خریداری شما نسبت به زمان خرید افزایش می یابد.‌ همچنین بخاطر توریستی بودن این شهر زمین های خریداری شده را می توان تبدیل به یک پروژه تفریحی و توریست پذیر نمود که خیلی برای کسب و کار و ایده پردازی جذب مسافر و توریست عالی است. خرید زمین هایی که زراعی و باقی هستند نیز خیلی پر درآمد و پرسود است چرا که بخاطر آب و هوای معتدلی که این منطقه دارد و نیز خاک حاصلخیز آنجا هر گونه کشت و‌کار بطور سالانه و یا فصلی سودآوری خوبی دارد.

نقشه شهر خمام و مسیرهای دسترسی به آن

شهر خمام نزدیک ترین شهر به مرکز استان گیلان شهر رشت است، خمام بر سر راه ارتباطی بین دو شهر بزرگ و توریستی استان گیلان یعنی رشت و بندر انزلی واقع شده ‌و در هفت کیلومتری شهر رشت قرار دارد، همچنین فاصله آن تا بندر انزلی ۱5 کیلومتر میباشد. شهرستان خمام از جهت شمال از طریق ساحل زیبای جفرود بالا به مساحت 1/5 کیلومتر به دریای خزر متصل است و شهری مرزنشین محسوب میشود. از جهت غرب از طریق روستایی بنام دهنه‌ سر شیجان و روستای جیرسر باقرخاله توسط رودخانه به شرق تالاب انزلی متصل میباشد. خوب است توجه کنیم که شهر خمام راه ارتباطی میان دو شهر مهم استان گیلان، منظور شهرهای رشت و انزلی می باشد. شهر انزلی از آن جایی که شهری بندری بوده و بسیاری از امور تجاری کشور با مرزهای روسیه و کشورهای شمالی از طریق این بندر نسبتا بزرگ صورت میگیرد لذا خمام به عنوان نقطه اتصال این شهر بندری با مرکز استان و از آنجا به سایر استان های دیگر حائز اهمیت بیشتری می باشد‌. از طرفی در فصل های مسافر خیز سال بخصوص تعطیلات عید نوروز و تعطیلات تابستان که اوج مسافرتهای گیلانی شروع می شود تردد در شهر خمام دو چندان و گاه چند برابر می گردد چرا که راه ارتباطی مسافران با خطه ساحلی گیلان از طریق این شهر کوچک صورت می پذیرد.

فاصله خمام تا دریا چقدر است؟

خمام در طول جغرافیایی ۴۹ درجه و ۳۹ دقيقه و عرض جغرافيايي ۳۷ درجه و ۲۳ دقيقه واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دريا منهاي ۱۷ متر مي‌باشد. فاصله شهر خمام تا دریا که در نظر بگیریم از دو مسیر به دریا می رسیم یک مسیر تا شهر بندرانزلی است که فاصله آن ۱۵ کیلومتر می‌باشد. خمام در شمال از طریق ساحل زیبای جفرود که البته به جفرود بالا معروف است به طول ۱/۵ کیلومتر به ساحل زیبای دریا متصل است و شهری مرزنشین محسوب می‌شود. تعداد ۷ روستا از روستاهای حومه خمام جزئی از منطقه آزاد انزلی به‌شمار می‌روند.

فاصله تهران تا خمام

جای بسی خوشحالی است که شهر زیبای خمام تنها یک شهر مورد اقبال و شناخته شده برای هم استانی های گیلانی نیست و سایر هموطنان مان این مرز و بوم ساحلی را به خوبی می شناسند. دسته ای از عزیزانی که خواستار خرید ویلا در خمام هستند از هموطنان استان تهران هستند. تهران استانی بزرگ و مرکز آن یعنی شهر تهران با توجه به مرکز کشور بودن تجمعات و ترافیک کاری، اداری و سکونتی دارند. تجمع سکونت و خانه در تهران از یک طرف و توجه مشاغل بزرگ به این شهر موجب شده است تا نیاز مراجعات مردمی به این استان بیشتر باشد. از این رو خیلی از هم وطنان تهرانی برای داشتن سکونتی آرام و تفریحات فصلی و یا آخر هفته خود در استان گیلان و از جمله شهر خمام ویلا خریداری می نمایند‌. با این توصیفات خیلی مهم است که بدانیم فاصله این دو شهر یعنی شهر تهران و خمام به چه صورت و چند کیلومتر است‌. اول از همه در نظر داشته باشیم که زمان حرکت از خمام از مسیر شهر رشت عبور میکنیم. همانطور که اشاره شده فاصله خمام تا شهر رشت ۵ کیلومتر می باشد حال این مقدار را با فصله شهر رشت تا تهران جمع می بندیم و به این مقدار می رسیم که تهرانی های عزیز مجموعا پس از طی ۳۳۲ کیاومتر مسافت پس از گذران روزهای تفریحی در شهر زیبا و باطراوت خمام به شهر تهران میرسند.

خانه فروشی در خمام

حتما با شنیدن این توصیفات دلنشین در این دیار کوچک ساحلی از خود می پرسید آیا می توان با توجه به استقبال زیادی که از این شهر پر جاذبه می شود باز هم در آن خانه ای مناسب برای خرید یافت؟! در پاسخ به این سوال و دغدغه شما باید بگوییم که تعدد روستاها و پیوستگی مناطقی که زنجیروار به هم متصل هستند و یک مجموعه شهر و روستای در حال توسعه را که هیچ گونه نگرانی از جهت امتیازات و خدمات اولیه رفاهی برای سکونت ندارد ساخته اند دغدغه شما را برای خرید خانه با وجود تعدد املاک و ویلا ها و خانه ها برطرف نموده اند. به طوری که بسیاری از هموطنان ما با هر سبک و سلیقه و رنج قیمتی که در نظرشان داشته باشند به استقبال خرید خانه روستایی در خمام، این منطقه پرجاذبه می آیند. خانه هایی با مهندسی های متفاوت هم کلاسیک و هم معماری های نوین که نظر هر بیننده ای را جلب می نمایند.

اسامی روستاها و جاهای دیدنی در خمام

خمام جاذبه های گردشگری زیادی دارد که در این بخش به چند نمونه از آن میپردازیم‌. جنگل بکر و زیبای فتاتو، مرداب های دهنه سر و مرداب جیرسر چوکام، چراگاه بزرگ و طبیعی چوکام از جمله پرطرفدارترین نقاط شهر خمام است که هر ساله گردشگران زیادی به این مکان ها دیدن میکنند. مرداب دهنه ی سرشیجان، طبیعتی که متصل به تالاب انزلی است. این تالاب پر از نیزار و گل های دریایی و نیلوفر است و از تفریحات رایج در آن میتوان به قایقرانی، شکار، ماهیگیری و گردش با قایق اشاره کرد. همچنین این مکان، محل مهاجرت انواع پرنده های زیبا مانند قو در فصل زمستان است. ساحل تفریحات دریایی جفرود، طبیعی و تفریحی که به طول ۱/۵ کیلومتر نوار ساحلی خمام است که همجوار با منطقه آزاد انزلی میباشد. 
جالب است بدانید همین شهر کوچک ساحلی در دل خود چند بخش و چند روستا را قرار داده است. بخش چوکام، بخش چاپارخانه و بخش کته سر و نیز به روستاهای متعددی می توان اشاره نمود.
تعداد ۷ روستا از روستاهای در حومه خمام جزئی از منطقه آزاد انزلی محسوب میشوند. 
شاید شما هم که سفری دلچسب به شهر خمام داشته اید نام عمارت و باغ تاریخی چوکام را شنیده باشید. این عمارت زیبای تاریخی که در دل خود تاریخچه ای قدیمی از این شهر را نهفته دارد یکی از جاذبه های تاریخی شهر خمام محسوب می شود که قدمت آن به دوران قاجار بازمی گردد. باغ تاریخی چوکام که وسعت آن به چهل و دو هزار متر می رسد یک عمارت تاریخی دو طبقه ای در آن قرار گرفته است. این مجموعه به زمان تاریخی عصر ناصرالملک که نایب السلطنه احمد شاه قاجار بود تعلق داشت و به عنوان تفرجگاهی در تمام طول سال از آن استفاده می شد. پس از وی این ملک تاریخی به پسرش، حسین قلی خان قراگوزلو رسید. این عمارت به عنوان یکی از آثار تاریخی و به جا مانده از دوران قاجار و پهلوی به ثبت رسیده است.
شهرستان خمام با توجه به شهرستان شدن و همجواری با مواردی که ذکر کردیم مورد توجه سرمایه گذاران واقع شده است. اگر تصمیم به سرمایه گذاری طولانی مدت و با ارزش افزوده بالا دارید دیجی ویلا " خرید ویلا در شهرستان خمام " را به شما پیشنهاد میکند. دیجی ویلا یکی از سایت های رسمی و معتبر در امر خرید و فروش ملک در سراسر گیلان زیبا آماده معرفی انواع ملک مانند زمین و ویلا ساحلی، خانه روستایی و موقعیت شهری و آپارتمان در موقعیت دلخواه شما میباشد. خرید ملک در گیلان و خمام می تواند یک سرمایه گذاری مناسب باشد. مثلا شما با خرید یک خانه ویلایی، علاوه بر اینکه می توانید اوقات فراغت خود را را در ویلا خود در خمام بگذرانید، با افزایش مناسب قیمت و سرمایه خود نیز رو به رو خواهید شد. وضعیت زمین هم به همین صورت است. خرید زمین در خمام امروز بسیار مناسبتر خواهد بود تا چند سال آینده که سیل مهاجرت افزایش یافته و طبیعتاً قیمتها هم افزایش پیدا میکند. مثلا در حال حاضر می توانید زمین های بر اول دریا برای ساخت ویلا با قیمتهای مناسب پیدا کنید که در این مورد دیجی ویلا بهترین گزینه برای خرید امن شماست.