دیجی ویلا قصد دارد شما را با منطقه گردشگری و ساحلی خشکبیجار بیشتر آشنا کند، اگر قصد خرید هر نوع ملک و سرمایه گذاری در خشکبیجار را دارید بهتر است با موقعیت و مردمان آن بیشتر آشنا شوید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با طریقه امرار و معاش و روستا ها و رودخانه های بخش خشکبیجار آشنا نماییم.

خشکبیجار
بخش خشکبیجار یکی از مناطق توریستی در نوار ساحلی استان سر سبز گیلان و همجوار با سواحل زیبای حاجی بکنده، امیربکنده و امین آباد و باغ محله و... قرار دارد. سواحل نیلگون خشکبیجار و همچنین مناظر طبیعی و دلچسب این شهر ساحلی زیبایی قابل توجهی به این منطقه بخشیده که زبانزد همگان میباشد و طی سال پذیرای گردشگران زیادی از سایر استان های کشور عزیزمان ایران است. با وجود مردمان دوست داشتنی و خوش خلق این شهر ساحلی باعث شده تا عده ای زیادی از افراد شهر خشکبیجار را مکانی دائمی برای گردشگری انتخاب کرده و یک سفر رویایی و رضایت بخش را با خانواده عزیز خود تجربه کنند. اگر تصمیم به خرید ملک در این منطقه ساحلی را دارید پیشنهاد میکنیم به صفحه " ویلا در خشکبیجار " رجوع نمایید. بخش خشکبیجار از بیشترین نوار ساحلی در محدوده منطقه آزاد انزلی نیز برخوردار است. وجود دریای نیلگون خزر از جمله ویژگی های مهم طبیعی این منطقه ساحلی محسوب میشود که نقش بسزایی برای مردم بومی خشکبیجار داشته است. همچنین در حاشیه خشکبیجار طبیعت زیبای جنگلی با پوشش انواع درختان مانند توسکا و ... نیز چشم انداز دل انگیزی را در این منطقه جلوه میدهد.

سرمایه گذاری با خرید ملک در خشکبیجار
قیمت خرید زمین، ویلا و آپارتمان در خشکبیجار
توسعه و پیشرفت ملک در خشکبیجار
روستاهای خشکبیجار
رودخانه های خشکبیجار
طریقه امرار مهاش مردم خشکبیجار

سرمایه گذاری با خرید ملک در خشکبیجار

اگر بخواهیم به یکی از روش های کم ریسک جهت سرمایه گذاری اشاره کنیم. خرید " زمین در گیلان " و یا هر نوع ملک دیگر میتوانید روشی هوشمندانه و سود آور برای سرمایه گذار تلقی شود. شهر ساحلی خشکبیجار به دلیل برخورداری از آب و هوایی مطلوب و مناظر طبیعی و سواحل زیبای دریای خزر، سالانه پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور میباشد. تعدادی از افراد تصمیم دارند در خشکبیجار ویلایی تهیه کرده تا مکانی برای اسکان در ایام تفریح داشته باشند و یا زمینی را به هدف سرمایه گذاری و ساخت و ساز ویلا نیز خریداری می نمایند. برای " خرید زمین یا خرید " ویلا در گیلان " شما باید همه جوانب را در نظر بگیرید و با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید ملکی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید که در آینده بیشترین سود را برای شما داشته باشد. هم امکانات کافی و مناسب و هم یک ویلا مناسب برای زندگی و استراحت در این شهر به خوبی پیدا میشود.

قیمت خرید زمین، ویلا و آپارتمان در خشکبیجار

در خصوص قیمت زمین و ویلا و آپارتمان در این بخش باید بگوییم قیمت زمین ها در کمترین حالت و با کاربری مسکونی از متری ۱ میلیون شروع و تا متری ۱۵ میلیون در ساحل و روستای ساحلی این بخش خرید و فروش میشود. نحوه قیمت گذاری یک زمین، با توجه به متراژ، جانمایی، کاربری، بافت(بومی،غیربومی)، امتیازات، نزدیکی به دریا، نزدیکی به مرکز شهر محاسبه میشود. البته زمین های شهرکی به خاطر امتیازات شهرکی همیشه به مراتب قیمت بیشتری دارند. قیمت متوسط ویلا با توجه به بافت، متراژ زمین و بنا، امتیازات، مدارک و سال ساخت و نوع متریال استفاده شده از ۹۰۰ میلیون تقریبا شروع و تا ۱۰ میلیارد موجود میباشد. قیمت آپارتمان های داخل شهر خشکبیجار از متری ۸ تا ۱۵ میلیون و با توجه به مدت ساخت، نوع ساخت، متریال استفاده شده و مدارک و امتیازات موجود میباشد که با توجه به آمار های گرفته شده از ادارات مختلف مثل اداره برق، گاز و آب در این شهر مشخص است هر روزه ساخت و ساز در حال افزایش است. طی آخرین آمار کارشناسان مجموعه دیجی ویلا نزدیک به 300 ملک در انتظار نوبت کنتور گاز میباشند و نزدیک به 400 ملک نیمه کاره و در حال ساخت در این شهر وجود دارند.

توسعه و پیشرفت ملک در خشکبیجار

 این شهر ساحلی طی 4 سال اخیر یعنی از سال 1397 تا 1401 رشد به سزایی در زمینه مسکن کرده است. با توجه به افزایش قیمت مسکن طی سالیان اخیر این شهر یکی از مد نظرترین موقعیت ها برای خریداران قرار گرفته است. به همین دلیل سیل عظیمی از سازندگان و سرمایه گذاران برای ساخت و ساز و سود پا به این شهر ساحلی گذاشته اند. یکی دیگر از دلایل رشد این شهر همکاری شهرداری با سازندگان بوده است. به این صورت که ملک ها و زمین های داخل اراضی شهر که در موقعیت شهری واقع بودن را بدون معطلی در خصوص صدور پروانه ساختمانی که حداقل یک ماه و تا سه ماه به طول می انجامید و با رعایت اصول ایمنی اجازه ساخت را صادر و گواهی پایان کار و عدم خلاف را صادر کرد که به این صورت امتیازات ملک به آن تعلق گرفت و به راحتی سند تک برگ هم برای آن طی مراحل قانونی صادر شد. یکی از نقطه ضعف های این شهر ساحلی مسیر های ورودی آن است، همچنین این شهر با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب از رشت به کوچصفهان، زیباکنار و لشت نشا متصل است. اما جاده های ورودی به شهر باریک و به شدت کهنه و قدیمی میباشند. خبر خوب در خصوص این نقطه ضعف اینکه شورای شهر جدید با همت و تلاش شبانه روزی در حال ترمیم جاده ها و گرفتن بودجه برای پهن کردن جاده ها می باشد که نوید پوشش این ضعف و تبدیل آن به نقطه قوت این شهر را میدهد. امکانات این شهر اعم از پارک کودک، چندین رستوران، چندین بانک، بیمارستان و مرکز درمانی، داروخانه، بازارهای محلی (هفته ای ۲ بار)، هایپرمارکت، پمپ بنزین و پمپ گاز، دادگاه و مرکز پاسگاه انتظامی، دانشگاه، مدارس ابتدایی تا دبیرستان دخترانه و پسرانه، سالن ورزشی، باشگاه های مختلف ورزشی، زمین چمن، زمین چمن مصنوعی، تالار عروسی، انواع بنگاه های ماشین و مسکن، شهرداری، اداره گاز، اداره برق، اداره آب، دفتر اسناد رسمی، چندین نانوایی، انواع تعمیرگاه های ماشین و موتور، شیرینی فروشی و قنادی و ... می باشد و کامل است و این شهر چند ده کسب و کار دیگر را در خود جای داده است. همه این امکاناتی که گفته شد و با توجه به کوچک بودن مرکز شهر و زیاد بودن روستاها در اطراف این شهر کوچک ساحلی اما بزرگ، باعث شده خیلی از مسافران و سرمایه گذاران و گردشگران عزیز این شهر و روستاهای اطراف، این شهر را برای خرید،سکونت و سرمایه گذاری انتخاب کنند.

روستا های خشکبیجار

بخش خشکبیجار روستای های مختلفی را در دل خود جای داده است که هر کدام دارای موقعیت و ویژگی های خاص خود هستند. خشکبیجار از دیرباز از سه دهستان بنام نوشر، " حاجی بکنده "، کته سر و تعداد قابل توجهی از روستا های دیگر تشکیل شده که در طی مدت زمانی از این بخش نیز جدا شدند. فاصله خشکبیجار از مرکز شهر تا دریا حدودا 9 کیلومتر میباشد و شامل ۴۲ روستا میشود. از جمله روستاهای معروف و ساحلی این بخش به امین آباد، حاجی بکنده، باغ محله، تالش محله، امیربکنده، چپرپرد میتوان اشاره کرد که در آنها ویلا ها و زمین های مناسبی برای سکونت و سرمایه گذاری را دارد. پیشنهاد میکنیم از صفحه " زمین و ویلا در حاجی بکنده " نیز دیدن فرمایید تا سبک و قیمت های این منطقه از خشکبیجار را ببینید.

- رودخانه های خشکبیجار:

منطقه ساحلی خشکبیجار از چند رودخانه عبارتند از گیشه دمرده، نوره، خشکبیجاری و بازاری برخوردار است که از معذل کم آبی نیز نجات یافته و بخش زیادی از مزارع کشاورزی در این منطقه از طریق همین رودخانه ها نیز آبیاری میشوند. تمامی این رود ها از جمله جاذبه های دیدنی و گردشگری خشکبیجار محسوب میشوند و همچنین مکان بسیار مناسبی برای ماهیگیری نیز تبدیل شده است.

طریقه امرار معاش مردم خشکبیجار

وجود پتانسیل طبیعی، رود های منطقه ساحلی خشکبیجار و تلاقی آن با دریای کاسپین، این منطقه را به مکانی مناسب جهت صید ماهی برای گردشگران و بومیان این منطقه تبدیل کرده است که از طریق آن امرار معاش می‌کنند. اما علاوه بر صیادی، کشت انواع برنج اصیل ایرانی با کیفیت مرغوب در شالیزار های بخش خشکبیجار و فروش در بازار و صدور آن به تمام نقاط کشور از مهمترین فعالیت شغلی مردمان این منطقه است. در نتیجه دو رکن اقتصاد مردم بومی خشکبیجار، کشاورزی و صیادی میباشد. حال که با این شهر خوش آب و هوا و ساحلی در استان گیلان آشنا شدیم و روستاهای اطراف را نیز شناختیم با توجه به موارد گفته شده حالا تصمیم با شماست یک خرید خوب با سود خوب و در کمترین ریسک در انتظار شما می باشد.