استان گیلان منطقه ای است بسیار زیبا و با جاذبه های گردشگری فراوان. امروز قصد داریم شهری با قدمت تاریخی قوم باستانی کادوس را به شما معرفی نماییم که این شهر جز استان گیلان با مردمانی خونگرم و مهمان نواز و اصیل بنام شهر تالش. بعد از انقلاب اسلامی به صورت رسمی و اداری هشپر یا هشپر طوالش بنام شهر تالش نام گذاری گردید و این منطقه دارای آب و هوای معتدل خزری دارد. شهر تالش پنجمین شهر بزرگ استان گیلان به شما رمی آید. بنیانگذار شهر هشپر با ساخت کاخ اطاقسرا بدست سردار امجد در اوایل دوران ناصرالدین شاه مرکز خانات کرگانرود یعنی تالش مرکزی بوده است. این شهر از قطب های گردشگری گیلان و ایران حساب می شود و سالانه مسافران زیادی به این منطقه سفر می کنند اطراف شهر شالیزارهای برنج و باغ های کیوی به چشم می آید که حتی محصولات آنها به کشورهای دیگر صادر می شود و ناگفته نماند که شهر تالش دومین تولید کننده بزرگ ماهیان خاویاری در کشور می باشد که بخش اعظم آن به کشورهای خارج صادر می شود.

فهرست مطالب:
تالش کجاست؟
موقعیت شهر تالش
جاذبه های گردشگری تالش
آداب و رسوم شهر تالش 
سوغات تاش 
اقامت در تالش
سرمایه گذاری با خرید ملک در تالش

تالش کجاست؟

تالش از شهرهای شمالی کشور محسوب می شود که همیشه سرسبز است و شهر تالش از شمال به آستارا از شرق به دریای خزر وصل می شود، از غرب نیز با استان اردبیل و از جنوب به رضوانشهر می رسد.

موقعیت شهر تالش :

شهر تالش در فاصله ی 115 کیلومتری شهر رشت واقع شده است که با ماشین حدودا 1 ساعت بعد مسافتی می باشد و شهر تالش در فاصله 424 کیلومتری تهران قرار دارد که تقریبا 4 ساعت و نیم اگر با ماشین سواری حرکت کنید به شهر تالش می رسید و این شهر در فاصله 54 متری از سطح آبهای آزاد واقع شده است.

خرید زمین در گیلان

جاذبه های گردشگری تالش :

شهرستان تالش (هشتپر) با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد از یک طرف به جلگه، شهر و دریا و از طرف دیگر به کوهپایه‌های جنگلی محدود می‌شود. تالش جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد مانند کاخ ییلاقی و قشلاقی نصرالله خان، بقعه شاه میلرزان، حمام مریان، مناطق باستانی تول، حمام قدیمی آق، پارک جنگلی سیاه داران، منطقه ییلاقی دوخاله کوه تالش، قلعه سلسال، ییلاق شکردشت، منطقه حفاظت شده لیسار، غار سوباتان، دریاچه سراگاه، رودخانه کرگان رود، پارک جنگلی گیسوم، منطقه ییلاقی سوباتان و آبشار ورزان می باشد.

آداب و رسوم شهر تالش :

زبان مردم این شهر تالشی می باشد و در جشنهای عروسی لباسهای زیبا و رنگارنگ تالشی بر تن می پوشند و موسیقی تالشی نوازنده می شود. اکثریت گروهای قبیله ای مردمان تالش هم اکنون در کشور آذربایجان و بخشی از روسیه زندگی می کنند. زبان تالشی که بر گرفته از زبان پهلوی قدیم است یکی از قدیمی ترین زبانهای ایران به شمار می رود و تا به امروز باقی مانده و به گویش محلی تالشی معروف می باشد.

سوغات تاش :

با سفر به تالش هرگز دست خالی از این سفر برنمی گردید. سوغاتی ها و صنایع تالش شامل: عروسک های پارچه ای، دستبافت های پشمی، گیلم و قالی، عسل طبیعی، انواع لبنیات مانند پنیر و کره محلی می باشد. از محصولات تولید شده می توان به برنج، توتون، چای و مرکبات اشاره نمود. به دلیل فراوانی محصولات محلی، بازارهای هفتگی پررونق در این منطقه برقرار می باشد. این بازارها در روزهای مختلف دایر می شود.

اقامت در تالش :

با سفر به تالش چنان مجذوب می شوید که دلتان می خواهد روزهای بیشتری را در این شهر اقامت داشته باشید. جهت اقامت در این شهر نگران مکان مناسب نباشید. هتل های مختلف در این شهر وجود دارند که ویژگی های خاصی دارند با توجه به بودجه و سلیقه ی خودتان یک مورد را انتخاب نمایید. مکانهای اقامتی در این شهر شامل: مجتمع اقامتی مجتمع توریستی شمشاد در نزدیکی گیسوم، هتل لیوادر در خیابان امام رضا تالش، هتل قصر نگین در بلوار پاییزان شهر و هتل آپارتمان راستین در خیابان ولیعصر تالش.

خرید ویلا ساحلی  در گیلان

سرمایه گذاری با خرید ملک در تالش :

آیا جهت خرید ملکی برای شما پیش آمده که احساس کنید اطلاعتتون برای خرید کم است؟ یا مثلا از قیمت های واقعی منطقه اطلاعات نداشته باشید و همیشه یک ترسی دارید که نکند کلاهبرداران به سراغتان بیاید و خبر خوب اینکه از امروز با خیال راحت خرید ملک خود را به سایت دیجی ویلا که بزرگترین سایت خرید و فروش املاک در استان گیلان می باشد، بسپارید. اگر قصد سرمایه گذاری یا سکونت و تفریح دارید می توانیم این منطقه از استان گیلان را به شما معرفی نماییم.