بندر انزلی دومین شهر پرجمعیت استان گیلان محسوب می شود بندر انزلی جز بزرگترین و اولین بندرگاه دریای خزر در ایران محسوب می شود از لحاظ بعد مسافتی تا شهر رشت 40 کیلومتر است و این شهر مرکز خرید کاسپین که منطقه آزاد انزلی قرار دارد می توانید خرید داشته باشید. بندر انزلی در قدیم بنام بندر پهلوی، انزلیچ و چراغ پوشتان نامگذاری شده بود یکی از مهم ترین و بزرگترین بنادر ایران به شمار می رود و از نظر اقتصادی این شهر بسیار حائز اهمیت است و وجود بازارها بی شمار و تفریحات آبی و بناهای تاریخی هر سال گردشگران را به خود جذب می کند. شهر انزلی یکی از لحاظ غذایی متنوع ترین و خوش طعم ترین شهرها محسوب می شود و جز 19 شهری است که در یونسکو به ثبت رسیده است. بندر انزلی با کشورهای شمالی ایران ارتباط با اروپا و از طریق رود ولگا و از طرف دیگر دریای سیاه از نظر استراتژیک و اقتصادی برای کشور ایران اهمیت زیادی دارد. شهر انزلی در غرب استان گیلان قرار دارد. آب و هوای شهر انزلی تابستان های گرم و مرطوب دارد و زمستان ها معتدل دارد و میانگین رطوبت سالانه بالای 84 درصد است و دارای هوای مرطوب بوده و یکی از پر بارش ترین شهرهای ایران است این شهر القابی همچون شهر نیلوفرهای آبی و دروازه ایران و اروپا دارد. بیشتر مردم این شهر مسلمان شیعه هستند ولی افراد مسیحی نیز از دیرباز در کنار مسلمانان در شهر انزلی زندگی می کنند.

فهرست مطالب:
قیمت خرید آپارتمان در محله های مختلف انزلی
قیمت خرید زمین و ویلا در بندر انزلی
نقشه بندر انزلی
زندگی در بندر انزلی
جاذبه های دیدنی انزلی

قیمت خرید آپارتمان در محله های مختلف انزلی

قیمت خرید آپارتمان در بندر انزلی در سال های اخیر به خاطر بندر آزاد افزایش داشته است دلایلی برای قیمت خرید وجود دارد یکی نزدیکی به دریا و دیگری محدوده های قبل و بعد از پل غازیان. محدوده بالا شهر و پایین شهر انزلی به صورت شرقی و غربی محاسبه می شود و بالا شهر انزلی بعد از پل غازیان و شمال غربی شهر می باشد و پایین شهر انزلی قبل از پل غازیان یعنی جنوب شرقی است.

خرید آپارتمان در گیلان

قیمت خرید زمین و ویلا در بندر انزلی

قیمت خرید زمین و ویلا در انزلی به دلیل وجود منطقه آزاد ، قیمت ها نیز افزایش داشته اند و روز به روز به قیمت زمین و ویلا افزوده می شود. قیمت ویلا بستگی به موقعیت آن و نزدیک و دور بودن به دریا و متریال استفاده شده در ساخت آن و متراژ آن دارد و قیمت زمین نیز با توجه به دور و نزدیک بودن زمین به دریا و نوع کاربری آن متغیر است. البته هم زمین و هم ویلا با توجه به نوع مدرک موجود میزان قایل توجهی از قیمت را به خود اختصاص میدهند. با سرمایه گذاری در خرید ملک مطمئن باشید همیشه سود خواهید کرد. منطقه های مهم انزلی شامل: خیابان پاسداران، خیابان تهرانی، اسکله موج شکن، میدان مالا، میدان گاز، منطقه آزاد انزلی و حسن رود می توانیم اشاره کنیم.

نقشه بندر انزلی

نقشه بندر انزلی را می توانید مشاهده کنید. تا دسترسی به مکان های مختلف در انزلی به آسانی مقدور شود. بندر انزلی از شمال به دریای خزر از جنوب به شهرستان صومعه سرا و از سمت شرق به شهر رشت و از غرب به شهرستان رضوانشهر وصل می شود. بندر انزلی کاملا جلگه ای و در ساحل دریای خزر واقع شده است.

خرید زمین در انزلی

زندگی در بندر انزلی

زندگی در شهر انزلی همیشه جذابیت خود را دارد و به دلیل وجود دریا و دیگر جاهای دیدنی این شهر با دیدن این مکان ها واقعا تصور دارید که در کشور اروپایی قرار دارید چون سبک طراحی بعضی از مکان ها به زمان پهلوی برمی گردد و همیشه ممکن است صدای بارگیری کشتی ها را بشنوید و لذت ببرید و به دلیل اهمیت زیادی که این شهر دارد چه از لحاظ اقتصادی و استراتژیکی مسافران زیادی هرسال به این شهر سفر دارند و یک شهر توریستی است و خانه هایی که در نزدیک دریا قرار دارند صدای موج آب را به گوش می شنوند و بسیار آرامش بخش است.

جاذبه های دیدنی انزلی

مکان های دیدنی شهر انزلی را به شما می خواهیم معرفی کنیم پس با ما همراه باشید. ساحل دریا، تالاب انزلی، برج ساعت یا مناره انزلی، پل انزلی و پل غازیان، کاخ میان پشته، گورستان لهستانی ها، پارک های بندر انزلی ( پارک کارآموزی، پارک جنگلی بندر انزلی و پارک جنگلی گیسوم)، بازارهای بندر انزلی شامل: شنبه بازار انزلی، بازار کاسپین، بازار پردیس، بازار ساحلی و بازار های کپورچال، پناهگاه حیات وحش سرخانکل، موج شکن های بندر انزلی، شهرک دهکده ساحلی، کشتی مسافرتی تفریحی، بوستان بلوار ساحلی، کاخ موزه نظامی و پیشنهاد می کنیم که حتما از مکان های دیدنی بازدید داشته باشید  و لذت ببرید.

چنانچه قصد خرید هر ملکی در شهر ساحلی انزلی را دارید و یا حتی خواهان خرید و سرمایه گذاری بر روی ملک در دیگر شهر های اطراف استان گیلان هستید، کارشناسان و مشاوران متخصص ما در امر خرید و فروش ملک در دیجی ویلا در خدمت شما همراهان و سرمایه گذاران عزیز می باشند. برای هر گونه مشاوره با مشاوران ما در تماس باشید.