شهر آستانه اشرفیه در قدیم "کوچان" نام داشته و بعد از به خاک سپردن آقا سید حسن یا سید ابراهیم معروف به سید جلال الدین اشرف (ع) فرزند امام موسی کاظم (ع) در آنجا به نام آستانه اشرفیه متداول  گردید. جمعیت شهرستان آستانه اشرفیه در سرشماری سال 1390 به 51000 نفر بوده است و مساحت این شهر 423 کیلومتر می باشد و شامل دو شهر آستانه اشرفیه و کیاشهر است. محصولات کشاورزی آستانه اشرفیه بادام (که جز مرغوبترین بادام ایران می باشد و حتی به کشورهای دیگر صادرات صورت می گیرد)، برنج (شامل برنج های طارم، دم سیاه و ... است) گوجه سبز و تخمه آفتابگردان و مرکبات می باشد و این شهر دارای نوعی کدو تنبل بوده که از نظر ارزش غذایی در سطح بالایی قرار دارد و می توان گفت که در سطح جهان منحصر به فرد است. شهر آستانه اشرفیه به دلیل داشتن رودخانه سفید رود از لحاظ کشاورزی بسیار شرایط مناسبی دارد و اکثر مردم از طریق کشاورزی کسب در آمد دارند. اگر قصد خرید ویلا، آپارتمان و زمین در آستانه اشرفیه داشته باشید می توانید سایت دیجی ویلا را دنبال فرمایید.

فهرست مطالب:
آستانه اشرفیه در کدام استان است؟
زبان مردم آستانه اشرفیه
مشاور املاک در آستانه اشرفیه
قیمت خرید ملک در آستانه اشرفیه
فاصله آستانه اشرفیه تا دریا
جاهای دیدنی آستانه اشرفیه
فاصله آستانه اشرفیه تا تهران

آستانه اشرفیه در کدام استان است؟

شهرستان آستانه اشرفیه یکی از شهرستانهای ساحلی استان گیلان به شمار می رود این شهر به عنوان پایتخت و مرکز مذهبی سرزمین گیلان شناخته شده است این شهرستان از شمال به دریای خزر، از غرب به شهرستان رشت و از شرق و جنوب به شهرستان لاهیجان می رسد. آستانه اشرفیه در 35 کیلومتری رشت قرار دارد و فاصله آن تا شهر لاهیجان 7 کیلومتر است.

زبان مردم آستانه اشرفیه:

زبان مردم آستانه اشرفیه به زبان گیلکی می باشد و اکثریت مردم با زبان محلی صحبت می کنند از آداب و رسوم مردمان این شهر می خواهیم برای شما بگوییم که یکی از این آداب و رسوم ها مراسم پنجشنبه بازار است که روزهای پنجشنبه هر هفته گروهی از روستاییان اطراف به این شهر می آیند و محصولات محلی خود را به عرصه ی فروش می گذارند و روستاییان برای تهیه لوازم زندگی به شهر رفت و آمد می کنند.

خرید زمین در آستانه اشرفیه

مشاور املاک در آستانه اشرفیه:

اگر واقعا قصد خرید ملکی در استان گیلان به خصوص در آستانه اشرفیه دارید و به دنبال مشاور املاک جهت پرس و جو هستید و می توانید از سایت دیجی ویلا ملک های بی شماری در استان گیلان موجود دارد، بازدید نمایید و مشاوران فروش ما می توانند بهترین ملک ها با قیمت مناسب به شما معرفی نمایند و اگر در مورد مدارک موجود بخواهید اطلاع داشته باشید تمام مدارک ملک ها توسط تیم حقوقی ما استعلامات آن صورت گرفته است و می توانید با خیال راحت خرید داشته باشید.

قیمت خرید ملک در آستانه اشرفیه:

اگر به دنبال خرید ملک در آستانه اشرفیه هستید می توانید به سایت دیجی ویلا مراجعه نمایید و اگر قصد خرید زمین مسکونی، باغی، زراعی و تجاری دارید می توانید در سایت ما به دنبال ملک خود باشید و ناگفته نماند در این شهر خانه های روستایی با متراژ بالا موجود است که می توانید روی گزینه سرمایه گذاری یا سکونت و تفریح تصمیم گیری داشته باشید و ویلاهای لوکس و شیک در این منطقه به چشم می آید که نظر اکثر مشتریان را به خود جذب می کند.

فاصله آستانه اشرفیه تا دریا:

فاصله بین آستانه اشرفیه تا نزدیکترین دریا یعنی پل چوبی کیاشهر 22 کیلومتر و زمان 25 دقیقه می باشد و فاصله آستانه اشرفیه تا بندر انزلی 71 کیلومتر و تقریبا 1 ساعت خواهد بود.

جاهای دیدنی آستانه اشرفیه:

از جاذبه های دیدنی آستانه اشرفیه می توانیم به پارک بین المللی بوجاق، مرکز تجاری پارادایس، بندر کیاشهر، پارک ساحلی آستانه اشرفیه، امامزاده سید جلال الدین اشرف، بازار ماهی فروشان کیاشهر، پل چوبی کیاشهر، آرامگاه دکتر محمد معین، روستای محسن آباد پایین، روستای صفرا بسته، پارک جنگلی صفرابسته، چهارشنبه بازار کیاشهر و مسجد جامع دستک اشاره کنیم و اگر به این شهر سفر داشتید حتما از این مناطق جذاب بازدید داشته باشید.
خرید زمین در آستانه اشرفیه

فاصله آستانه اشرفیه تا تهران:

اگر از تهران به شهر آستانه قصد سفر داشته باشید می توانید از 3 مسیر به این شهر برسید مسیر اول، می توانید از شهر تهران حرکت کنید و بعد وارد آزادراه قزوین-رشت و می توانید از رشت به طرف آستانه حرکت کنید که 347 کیلومتر و تقریبا 4 ساعت و 24 دقیقه بعد مسافتی فاصله دارد و مسیر دوم، از شهر تهران به شهریار و بعد آزادراه قزوین-رشت و سپس از شهر رشت به طرف آستانه حرکت نمایید که 377 کیلومتر و تقریبا 5 ساعت و 16 دقیقه مسافت فاصله دارد و مسیر سوم، می توانید از تهران به ساوه و بعد آزادراه قزوین- رشت و سپس وارد شهر رشت می شوید و از رشت به سمت آستانه حرکت کنید که 449 کیلومتر بعد مسافتی فاصله دارد و تقریبا 5 ساعت و 36 دقیقه طول می کشد.