موقعیت ساحلی زیباکنار
امکانات رفاهی و تفریحی در زیباکنار
● شغل مردم زیباکنار
 سرمایه گذاری ملکی در زیباکنار
امنیت در زیباکنار

زیباکنار یکی از دهستان‌های بخش لشت نشا از توابع شهرستان رشت در استان گیلان می باشد. زیباکنار یکی از منطقه های ساحلی و برند در گیلان است که تعداد 14 روستا را در خود جا داده است که هم جنبه توریستی داشته و هم جنبه اقتصادی که با وورود به این خطه زیبای ساحلی شاهد ویلا های های بسیار می باشد. ساکنین این منطقه بومی و غیر بومی هستند که هم ساکن جنوبیه جاده و هم شمالییه جاده هستند.

- موقعیت ساحلی زیباکنار

زیباکنار از شمال جنوب شرق و غرب به ترتیب به دریای خزرو شهر های لشت نشاء  و کوچصفهان، کیانشهر و چمخاله و بندر انزلی متصل می باشد. دهستان زیباکنار در فصل زیبای بهار و فصل های دیگر سال با آب و هوایی بی نظیر و ایدا آل و در اکثر مواقع بارانی پذیرای مسافران بسیاری از استان های دیگر می باشد. این منطقه زیبا به دلیل قرار گرفتن در کنار دریای زیبا و نیلگون نیز زیباکنار نام گرفته است.

- امکانات رفاهی و تفریحی در زیباکنار:

با سفر و یا زندگی در دهستان زیباکنار از امکاناتی رفاهی مانند مطب،داروخانه،آتش نشانی، فست فود، رستوران،هایپرمارکت ها و سوپر مارکت ها،  بازار های محلی و رنگارنگ، رستوران های مختلف که انواع غذا های محلی و لذیذ مانند میرزاقاسمی،فسنجان،سیرقلیه،باقالاقاتوق و غذاهای دریای تازه در آنجا طبخ می شوند. و  امکانات تفریحی مانند تفریحات دریایی مثل شنا، قایق سواری،جت اسکی، اسکی روی آب،چهار چرخ سواری، ماهیگیری، فوتبال و والیبال ساحلی، وجود آلاچیق هایی که در کنار دریا قرار دارند و بسیاری از تفریحات دیگر که وجود دارند می توانید بهره مند شوید. برای مشاهده ویلاها می توانید از صفحه ویلا در گیلان بازدید نمایید.

- شغل مردم زیباکنار:

مردم عزیز و مهمان نواز زیبلاکنار این شهر زیبایی ها معمولا به کار های ماهیگیری، نگهداری از دام و طیور و کاشت برنج و دیگر محصولات کشاورزی مانند سبزیجات محلی و ارگانیک که محصولات بدست آماده مانند ماست و دوغ و کره و پنیر محلی و درست کردن انواع ترشیجات و استفاده های شخصی و فروش آن ها در بازار های هفتگی و محلی، تولید انواع صنایع دستی مثل محصولات چوبی، حصیری، مروار بافی، رشته دوزی، بامبو بافی، که محصولات و... نیز مشغول می باشند.

- سرمایه گذاری ملکی در زیباکنار:

زیباکنار جزء مناطق دیدنی و ساحلی در گیلان محسوب می شود که با وجود هم جواری با دریای خزر و ساحل انزلی و منطقه آزاد نیز یک منطقه کاملا توسعه یافته و قابلیت پیشرفت و توسعه بیشتر در سال های آینده را خواهد داشت که به همین دلیل مورد توجه اکثر افراد جهت سرمایه گذاری و خرید زمین و ویلا در زیباکنار قرار گرفته است. زیباکنار با دارا بودن از پتانسیل های بالا یک منطقه عالی برای سرمایه گذاری سود آور محسوب می شود به همین دلیل درخواست های بسیار زیادی در خصوص خرید انواع ملک ها در این خطه ساحلی زیبا داشته ایم.

- امنیت در زیباکنار:

از آن جایی که در زیباکنار شهرک های بسیار زیاد و دهکده های ساحلی زیادی احداث شده است که باعث شده تا امنیت و آرامش در این منطقه برقرار باشید و همچنین با وجود نیرو انتضامی در طول شبانه روز  امنیت در این منطقه حاکم باشد بصورتی که با خرید ویلا در زیباکنار با خیالی آسوده می توانی ویلای خود را ترک نموده و به محل ندگی خود بازگردید و یا به تفریحات در اطراف منطقه بپردازید.